dwa-800x600

Na czym polega maraton?

„Na czym polega maraton fotograficzny?” – to pytanie słyszymy nadal dość często. Dlatego też dla mniej wtajemniczonych raz jeszcze w pigułce o samej imprezie.

Żeby dostać się na maraton trzeba wypełnić kupon zgłoszeniowy i wysłać drogą elektroniczną (kupon dostępny na stronie maratonfoto.pl ).
Organizatorzy odsyłają drogą mailową potwierdzenie przyjęcia i informacje o tym, gdzie dokładnie należy się zgłosić w dniu imprezy.

Po zameldowaniu się w recepcji Maratonu, odbierasz swój numer startowy, identyfikator, szczegółowy plan imprezy i inne materiały potrzebne do realizacji zadań. Punktualnie o godzinie 10.00 następuje przydział pierwszego tematu fotograficznego. Ruszasz na trasę i robisz zdjęcia. Po zrobieniu serii zdjęć, wracasz do bazy Maratonu, wybierasz jedno ( i tylko jedno! ) zdjęcie, które w naszym laboratorium komputerowym wgrasz na specjalny serwer. To właśnie wybrane przez Ciebie zdjęcie będzie przedstawione do oceny jury. Jeśli uwiniesz się ze swoim zadaniem w wyznaczonym czasie, masz chwilę wolną na odpoczynek, oglądanie wystaw i uczestnictwo w imprezach towarzyszących.
Kolejne zadanie otrzymasz o godzinie 14.00. Ruszasz na trasę i robisz zdjęcia. Po zrobieniu serii zdjęć, wracasz…
W ten sposób przez blisko dobę wykonujesz kolejne zadania fotograficzne. Ostatnie zadanie zdajesz w laboratorium w niedzielę o godzinie 10.00.

Teraz ciężko pracują jurorzy a Ty odpoczywasz, uczestniczysz w warsztatach fotograficznych, oglądasz wystawy, pokazy sprzętu fotograficznego… Około godziny 14.00 przewidziana jest prezentacja prac przedstawionych do oceny jurorom. Około godziny 15:00 planujemy uroczyste zakończenie imprezy, wręczenie dyplomów uczestnictwa, pucharów i cennych nagród. Chętni mogą pozostać dłużej i oglądać kolejne kilkaset prac z aktualnego i wcześniejszych maratonów…